top of page
lakhovsky

Historia terapii Lakhovsky'iego

Zdarza się że firmy farmaceutyczne mogą zarobić dużo pieniędzy na „leczeniu” ludzi,a nie przywracaniu ich zdrowia. Dlatego zawsze powinniśmy zastanowić się, czy zrobiliśmy wszystko - aby odzyskać zdrowie.

Czy straciłeś bliską osobę z powodu ciężkiej choroby? Georges Lakhovsky miał 98% skuteczność w leczeniu śmiertelnych nowotworów w ciągu 11 lat i wiele innych sukcesów. Już prawie 100 lat temu.  A oto jego historia:

Kariera:

Georges Lakhovsky (Jerzy Łachowski) był inżynierem, autorem  i wynalazcą. Urodził się w  1870 r. w obwód miński, dawnym Imperium Rosyjskim. Wyemigrował w 1894 r. do Paryża z zamiarem kontynuowania nauki na słynnej Sorbonie, tam prowadził swoje badania nad efektami leczniczymi bioelektromagnetyką (BEM). Jego teoria głosiła, że ​​„każda żywa istota promieniuje i emituje pole elektromagnetyczne”. Podczas swych projektów współpracował z Nicola Tesla oraz ze znanymi wówczas fizykiem Oudinem i profesorem d'Arsonvalem, ówczesnym pionierem w dziedzinie wykorzystania pól elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości do celów medycznych. Wzbogacony odkryciami i zachęcony wynikami terapeutycznymi swoich kolegów, pan Lakhovsky kontynuował swoje badania i w 1924 roku zbudował swoje pierwsze urządzenie, zupełnie inne od wszystkich znanych wówczas, i nazwał je „oscylatorem wieloczęstotliwościowym”. W 1925 roku opublikował artykuł "Leczenie raka przy pomocy ultraczęstotliwości radiowych". Rozwijał swoje badania we Francji, Belgii i Holandii, a po wybuchu II wojny światowej uciekł przed Nazistami do Nowego Yorku gdzie z doktorem D. Kobakiem nadal leczył wielu pacjentów w nowojorskich szpitalach swoim wieloczęstotliwościowym oscylatorem. 

Lakhowsky umiera w 1942 r., a dr Kobak kontynuował pracę ze swoimi urządzeniami do 1958 r. Wyniki jego pracy były fascynujące, dlatego oscylator znalazł zastosowanie w wielu krajach takich jak Austria, Belgia, Kanada, Włochy, Niemcy, Filipiny, Ameryka, Rosja i wielu innych.

Odkrycia:

Lakhovsky wierzył, że życie to dynamiczna równowaga wszystkich komórek i harmonia wielu promieniowań, które na siebie oddziałują.

Próbował udowodnić słuszność swojej teorii, badając promieniowanie astralne (plamy słoneczne, komety, wyładowania atmosferyczne na planetach) w układach żywych. Swoje obserwacje oparł na krzywych wykresów sporządzonych przez astrofizyków z Obserwatorium Meudon. Pisał o zaletach uziemienia. Na noc sugerował podłączenie do gruntu za pomocą odpowiedniego uziemienia i na noc położyć się na drucie, a na dzień włożyć metalową płytkę w podeszwy butów, żeby połączyć je z ziemią.

Jednak najważniejsze co odkrył Lakhovsky, było po prostu zadziwiające: Lakhovsky jako pierwszy przewidział istnienie podwójnej helisy, którą obecnie znamy jako DNA. Postulował, że wszystkie żywe komórki (rośliny, ludzie, bakterie, pasożyty itp.) posiadają cechy, które normalnie kojarzone są z oscylującymi obwodami elektrycznymi. Te cechy komórkowe obejmują rezystancję, pojemność i indukcyjność. Te 3 właściwości elektryczne, jeśli są odpowiednio skonfigurowane, będą powodować oscylacje fal sinusoidalnych o wysokiej częstotliwości, jeśli będą podtrzymywane przez niewielki, stały dopływ energii zewnętrznej o odpowiedniej częstotliwości. Efekt ten nazywany jest rezonansem. Najłatwiej porównać to z dzieckiem huśtającym się na huśtawce na placu zabaw. Dopóki rodzic lekko popchnie huśtawkę w odpowiednim momencie (z odpowiednią „częstotliwością”), dziecko będzie nadal się huśtało.

Kiedy te zewnętrzne źródła oscylacji są zgodne, to znaczy mają dokładnie tę samą częstotliwość, co ta wytwarzana przez komórkę, siła i wigor tej komórki zostaną wzmocnione i staną się silniejsze. Jeśli natomiast te częstotliwości zewnętrzne mają nieco inną częstotliwość, zamiast wzmacniać natywne oscylacje komórki, mogą je osłabić lub osłabić, powodując utratę wigoru i witalności tej komórki. 

Komórki organizmów chorobotwórczych u zakażonej osoby wytwarzają inne częstotliwości niż normalne, zdrowe komórki. W przypadku ludzi lub roślin cierpiących na choroby Lakhovsky odkrył, że gdyby mógł zwiększyć amplitudę (częstotliwość rezonansową) oscylacji zdrowych komórek, wzrost ten przytłoczyłby i stłumił oscylacje wytwarzane przez komórki chorobotwórcze, powodując w ten sposób upadek komórek wywołujących chorobę, próbujących zadomowić się w organizmie. Gdyby zwiększył amplitudę komórek wywołujących chorobę, ich oscylacje zyskałyby przewagę i spowodowały, że osoba lub roślina stałaby się słabsza i bardziej chora. Lakhovsky postrzegał postęp choroby jako zasadniczo bitwę pomiędzy rezonansowymi oscylacjami komórek gospodarza a oscylacjami pochodzącymi od organizmów chorobotwórczych.

Badania na roślinach:

Początkowo udowodnił swoją teorię za pomocą roślin. W grudniu 1924 r. zaszczepił 10 geranium nowotworem wywołującym nowotwory. Po 30 dniach we wszystkich roślinach rozwinęły się nowotwory. Wziął jedną z 10 zakażonych roślin i po prostu uformował ciężki drut miedziany w jedną pętlę z otwartym końcem o średnicy około 30 cm (12 cali) wokół środka rośliny i przytrzymał go na miejscu ebonitowym kołkiem. Miedziana cewka działała jak antena lub cewka strojenia, zbierając i koncentrując energię oscylacji z promieni kosmicznych o niezwykle wysokich częstotliwościach. Średnica pętli Coopera determinowała zakres częstotliwości, który zostanie wychwycony. Odkrył, że 30-centymetrowa pętla przechwytuje częstotliwości mieszczące się w zakres częstotliwości rezonansowych komórek rośliny. Ta przechwycona energia wzmocniła oscylacje rezonansowe naturalnie wytwarzane przez jądro komórek germanu. Dzięki temu roślina mogła pokonać oscylacje komórek nowotworowych i zniszczyć nowotwór. Guzy odpadły w czasie krótszym niż Po 3 tygodniach i po 2 miesiącach roślina kwitła. Wszystkie inne rośliny zaszczepione nowotworem – bez cewki czułkowej – zmarły w ciągu 30 dni. W swojej książce Lakhovsky pokazuje zdjęcia odzyskanej rośliny po 2, 6 i 1 miesiącu. rok. Trzy lata później, gdy oryginalny zwój pozostał na miejscu, roślina wyrosła na bardzo solidny okaz.

Badania na ludziach:

Okazało się że te proste cewki, noszone w sposób ciągły wokół określonych części ciała, wzmacniały siłę ludzkich komórek i zwiększały odpowiedź immunologiczną, która z kolei zajmowała się szkodliwymi patogenami. W czasie, gdy rozeszła się wieść o sukcesie osiągniętym dzięki „cewkom Lachowskiego”, wielu Europejczyków domagało się zakupu własnych i często musieli czekać miesiącami ze względu na zaległości. Jednym z głównych powodów, dla których tak wiele osób uważa miedziane bransoletki na nadgarstki za skuteczne i korzystne, jest to, że bransoletka działa jak cewka Lakhovsky'ego (dostarcza również organizmowi śladowe ilości miedzi, co również pomaga). Aby uzyskać efekt Lachowskiego, ważne jest, aby cewka (lub bransoletka) była „otwarta” i wykonana z miedzi. Zamknięte pierścienie po prostu nie działają.

Georges Lakhovsky przepłynął Atlantyk do Nowego Jorku w 1941 roku, gdzie w nowojorskim szpitalu w kontrolowanych warunkach technicznych obserwował skutki swojego MWO. Krótki raport o pozytywnych i korzystnych wynikach zabiegów MWO jest załączony do angielskiego tłumaczenia jego książki „The Secret Of Life” autorstwa Marka Clementa, na stronie 201. Zabiegi te stosowano od 1 lipca do 21 sierpnia oraz nazwa szpitala i każdego pacjenta są ukrywane ze względów etycznych.

pacjent
choroba
wyniki
ilość zabiegów
FT
Zapalenie okołostawowe barku
Wyraźna poprawa już po pierwszym zabiegu, stan dobry
12
MM
Zapalenie kości i stawów
Wyraźna poprawa już po dwóch zabiegach, sztywność zmniejszyła się
7
MK
Ogólne przewlekłe zapalenie stawów
Nieznaczna poprawa
11
MO
Zapalenie stawu skokowego
Wyniki dobre
3
AE
Złamanie pooperacyjne
Wyniki dobre
6
CV
Zapalenie stawów, oba kolana
Wyraźna poprawa
14
lekarz medycyny
Ogólne zapalenie stawów
Wyraźna poprawa
8
JH
Zapalenie nadkłykcia łokcia
Wyniki dobre
7
DG
Przewlekłe zapalenie stawów
Żadnego kaszlu, żadnych bolesności, wyraźna poprawa
10
SL
Ogólne zapalenie stawów
Wyraźna poprawa
10
BM
Zapalenie stawów i zaburzenia krążenia
Ulepszanie
6
ML
Zapalenie stawów skokowych i kolanowych
Poprawa, brak nawrotów
7
MB
Zapalenie stawów barku
Wyraźna poprawa
7
MO
Zapalenie pochewki ścięgna, ręka
Poprawa
6
SS
Zapalenie stawów, oba kolana
Poprawa
7
SCN
Wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego
Wyraźna poprawa
3
RL
Złamanie obu łokci. Zapalenie błony maziowej, oba kolana
Bez bólu
5
OP
Zapalenie szyjki macicy. Ból brzucha
Stan dobry
6
X.
Zapalenie stawów, oba kolana
Dobra poprawa
14

Dodatkowe przypadki:

Przypadek 1 . GD, Kobieta, lat 25: Pacjentka skarżyła się na bóle w klatce piersiowej i mięśniach prawej ręki i pleców oraz ciągłe leżenie. Nie reagowała na leczenie i masaże. Rozpoczęto leczenie za pomocą oscylatora wielofalowego Lakhovsky’ego. Po czwartym zabiegu kaszel ustał, ból w klatce piersiowej stał się rzadszy, a uczucie zmęczenia w plecach zniknęło. Po 12 zabiegach pacjentka nie skarżyła się już na poprzednie objawy.

Przypadek 2 . MM, Kobieta, lat 51: Pacjentka skarżyła się na ból i sztywność prawego biodra. Badanie rentgenowskie ujawniło wyraźne zwężenie tego stawu związane z dużymi ostrogami na brzegu panewki, które wydawały się zesztywniać staw. Na górnym brzegu głowy kości udowej stwierdzono zmiany proliferacyjne. Diatermia i masaż nie złagodziły bólu i sztywności. Po 10 zabiegach MWO Lakhovsky’ego sztywność uległa znacznemu zmniejszeniu.

Przypadek 3 . FT,. kobieta, lat 38: Od dwóch miesięcy pacjentka skarżyła się na bóle obu barków. Odwodzenie prawych kości ramiennych ograniczono do 45 stopni. Postawiono diagnozę zapalenia okołostawowego i rozpoczęto leczenie MWO Lakhovsky’ego. Po trzech zabiegach pacjentka stwierdziła, że ​​czuje się znacznie lepiej. Poprawa trwała. Po serii 11 zabiegów pacjentka nie wróciła. Najwyraźniej uzyskano trwałą ulgę.

Przypadek 4 . AB, mężczyzna, lat 60: Pacjent w wywiadzie podał, że od 1940 r. odczuwał ból w obu kolanach. Diatermia i masaż przez rok przyniosły jedynie niewielką ulgę. Rozpoczęto leczenie MWO LAkhovsky’ego. Po jednym zabiegu pacjent stwierdził, że czuje się lepiej. Po czterech zabiegach pacjent poczuł się na tyle lepiej, że w ciągu dwóch tygodni zdecydował się na tylko jeden zabieg.

Przypadek 5 . MM, kobieta, lat 42: Pacjentka skarżyła się na ból w lewym dolnym odcinku pleców i biodrze. W badaniu RTG kręgosłupa lędźwiowego i miednicy stwierdzono zwapnienia na przednich brzegach krążków międzykręgowych pomiędzy kręgami dziewiątym i dziesiątym oraz dziesiątym i jedenastym. Wystąpiła także niewielka skolioza odcinka lędźwiowego kręgosłupa. wraz z Łachowskim utworzono MWO. już po pierwszym zabiegu pacjent poczuł się lepiej. Po piątym leczeniu poprawa była bardzo wyraźna. Pacjentka nie wróciła po dziewięciu zabiegach

Przypadek 6 . SN, Kobieta, lat 59: Pacjentka skarżyła się na ból prawego barku i niemożność wyprostowania ramienia o więcej niż 5-10 stopni, czemu towarzyszył silny ból. W badaniu RTG stwierdzono nieregularne zwapnienia w okolicy guzowatości większej kości ramiennej prawej. Rozpoczęto leczenie MWO Lakhovsky’ego. Po jednym zabiegu pacjentka stwierdziła, że ​​czuje się znacznie lepiej. Poprawa utrzymywała się stale aż do zakończenia 10 zabiegów.

Przypadek 7 . CP, kobieta, lat 38: Badanie ginekologiczne wykazało, że macica jest lekko powiększona i stwardniała. Prawy parametr tkliwy. Diagnoza --- Zapalenie parametryczne. Leczenie MWO Lachowskiego rozpoczęto 17 lipca 1941 r. Po czterech zabiegach pacjent poczuł się lepiej, a po 12 zabiegach stwierdzono znaczną poprawę. Badanie przeprowadzone 7 października wykazało , że przydatki i przymacicze są bezbolesne. 

Dalsze wyniki uzyskał i odnotował również wybitny urolog z Brooklynu. Był członkiem American College of Surgeons i cieszył się doskonałą opinią wykwalifikowanego specjalisty. Leczył setki pacjentów za pomocą oscylatora wielofalowego Lakhovsky'ego, ale tutaj można podać tylko kilka typowych przypadków.

pacjent
choroba
wynik
ilość zabiegów
RB
Krwawienie z powodu mięśniaków macicy trwające dwa lata
Krwawienie ustało
3
SM
Łagodne stwardnienie rozsiane z bramką zatrzymującą
Wyraźna poprawa, kilka razy mogłem biegać
6
RR
Cellulitis nosa z bólem
Całkowicie ustąpił po dwóch zabiegach po dziesięć minut każdy w ciągu jednego dnia.
2
BT
Ostre zatrzymanie moczu z powodu powiększenia prostaty
Zatrzymanie ustało.
2
SB
Krwawienie z powodu raka pęcherza moczowego
Krwawienie sprawdzone. Guz ładnie się wygoił, a po trzech tygodniach ponownie zaobserwowano go w cystoskopii, a jego rozmiar uległ zmniejszeniu.
3
JG
Przewlekły wyprysk pachowy
Całkowicie oczyszczone.
2
LG
Silne bóle spowodowane chorobą wrzodową dwunastnicy
Znacznie się poprawiła.
2
HG
Ostre zatrzymanie moczu spowodowane powiększoną prostatą
Zatrzymanie ustało
2

Oprócz powyższych przypadków, ten specjalista z Brooklynu leczył sześć przypadków powiększenia prostaty, które występowały często w nocy (trzy do pięciu razy na noc). Po dwóch zabiegach częstotliwość MWO Lakhovsky'ego została zmniejszona „tylko do jednego razu na noc lub w ogóle nie występowała…”

Dalsza historia oscylatora:

Geroges Lakhovsky opublikował angielską wersję Sekretu życia zaraz po wybuchu II wojny światowej. Jego praca pozostała niezauważona i mało recenzowana, niemniej jednak reputacja Lakhovsky'ego związanego z uzyskiwaniem spektakularnych rezultatów dzięki jego niesamowitemu oscylatorowi wielofalowemu zyskała mimo to uwagę całego świata. W 1941 roku przedostał się do Nowego Jorku, uciekając przed nazistowską okupacją Francji. Mark Clement w książce The Waves that Heal opisuje, ile osób i organizacji, które chciały wykorzystać jego terapię MWO, zwróciło się do Lakhovsky'ego.

 

Do Lachowskiego zwróciło się także kilka szpitali w Nowym Jorku, mając nadzieję na eksperymentalne przetestowanie jego aparatu. Zadziwiające wyniki uzyskano w siedmiotygodniowym badaniu klinicznym przeprowadzonym latem 1941 roku w głównym szpitalu w Nowym Jorku i u wybitnego urologa z Brooklynu. Późniejsze wydania Sekretu życia szczegółowo opisywały wiele z tych przypadków.

 

Urządzenie Lachowskiego było używane w tym kraju do 1942 r., a w Europie przez kolejne 15 lat. Ale to, co wydawało się obiecującym postępem w użyciu MWO w Ameryce, szybko przygasło, gdy Lakhovsky niespodziewanie zmarł w Nowym Jorku w 1942 roku w wieku 73 lat. 

Został potrącony przez samochód. Zbieg okoliczności?  Po tym nakazano usunąć urządzenie z wszystkich amerykańskich szpitali, które z niego korzystały, a pacjentom powiedziano, że terapia nie jest już dostępna. Na szczęście książki "Fale, które leczą" i "Sekret życia" udokumentowały tomy opublikowanych badań na temat korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia jego oscylatora wielofalowego.

Patent urządzenia wygasł w 1951 r. i obecnie znajduje się w domenie publicznej. Od tego czasu urządzenia MWO i podobne są szeroko stosowane w klinikach naturopatycznych w całej Europie.

Wielu lekarzy i naukowców rozpoczęło eksperymenty z oscylatorem wielofalowym Lakhovsky'ego. Ogrom pracy Łachowskiego był dobrze znany europejskim biologom i fizykom. Wielu wybitnych uczonych, wśród nich dr Caligaris, profesor neurologii na Uniwersytecie w Rzymie, profesor Attilj, główny radiolog w szpitalu San Spirito in Sassia w Rzymie, dr Postma, wybitny holenderski lekarz, opublikowało tomy wyjaśniające teorie i wynalazki Lakhovsky'ego w Europie. W Ameryce niektórzy lekarze również nie zignorowali prac badawczych George'a Lakhovsky'ego. Wiadomość z nowojorskiego „Post” z 8 lutego 1962 r., : „Urządzenie teoretycznie zdolne do odbijania sygnałów radiowych od Księżyca dało bardzo skuteczne wyniki w leczeniu uporczywych przypadków zapalenia stawów i niektórych innych chorób – poinformowała dziś grupa lekarzy. Maszyna generuje fale radiowe o wysokiej częstotliwości i krótkiej długości i emituje je w postaci impulsów trwających zaledwie 1/17 000 sekundy każdy. Prądy impulsowe są kierowane do ciała pacjenta, z maksymalną osiągalną penetracją wynoszącą osiem cali." 

Zastosowanie tej techniki w leczeniu zapalenia stawów, infekcji kości po operacjach stawu biodrowego, zapalenia miednicy żeńskiej na skutek rzeżączki i innych schorzeń oraz w przyspieszaniu gojenia ran chirurgicznych opisano w raportach dr Euclida M. Camerona z Baylor University; dr Marshall Lobell ze szpitala Harlem w stanie Nowy Jork; i dr Solon N. Balckberg z Chicago. Doniesienia przedstawiono podczas prywatnej konferencji, na którą zaproszono kilku kongresmanów i lekarzy publicznej służby zdrowia. Blackberg powiedział później reporterom, że badacze chcieliby pozyskać wsparcie rządu na rozszerzone badania własne i swoich badaczy. 

Smith w swoim raporcie na temat zapalenia stawów stwierdził, że technika ta została zastosowana z „wysoce” skutecznymi wynikami w 99 z serii 100 leczonych przez niego przypadków. Oświadczenie, że niektórzy z leczonych pacjentów cierpieli na zapalenie stawów przez okres do 25 lat,a cel osiągnięto we wszystkich przypadkach w okresie od trzech do sześciu miesięcy.

Amerykanie w dalszym ciągu „eksperymentują” z MWO, których skuteczność w leczeniu raka, zapalenia stawów i innych chorób została udokumentowana. MWO pomaga „dostroić” ciało, aby goiło się, jakby znów było młode i pełne życia. 

bottom of page